Rodzaje klimatyzatorów

rodzaje klimatyzatorówWybór klimatyzatora nie jest prostym zadaniem. W sprzedaży dostępnych jest przynajmniej kilka ich typów, nietrudno się przy tym domyślić, że każdy ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników.

Na pierwszy plan wysuwają się klimatyzatory przenośne charakteryzujące się przede wszystkim tym, że są wyjątkowo prostymi rozwiązaniami. Osoby, które decydują się na ich instalację nie muszą nawet uszkodzić ściany. Jedyne, czego potrzebujemy, jeśli chcemy, aby sprzęt działał bezawaryjnie, to bliskość okna, to właśnie przez nie bowiem elastyczna rura wypompowuje z mieszkania ciepłe powietrze. Nie oznacza to jednak wcale, że mówimy o rozwiązaniu wolnym od wad, klimatyzatory przenośne nie są bowiem zbyt efektywne, a do tego zajmują sporo miejsca robiąc niemało hałasu.

rodzaje klimatyzatorówKlimatyzatory typu Split składają się zarówno z jednostki wewnętrznej, jak i zewnętrznej. W sprzedaży dostępne są ich zróżnicowane wersje, a czynnikiem decydującym wydaje się sposób ich montażu. Najczęściej uznanie w oczach kupujących zyskują klimatyzatory ścienne charakteryzujące się dość oryginalną kolorystyką i wzornictwem. Pozwala to na zainstalowanie urządzenia w salonie lub sypialni bez obaw o to, że urządzenie przyczyni się do zaburzenia wystroju wnętrza. Najbardziej popularne są rozwiązania w kolorze białym, modne są jednak również barwy metaliczne, a nawet modele wykończone przyciemnionym lustrem, drewnem albo chromem. Pomieszczenia wysokie pozwalają na stosowanie klimatyzatorów podsufitowych, choć sporą uwagę przyciągają również urządzenia podłogowe.

Multisplit to z kolei system, z pomocą którego bez większego problemu jesteśmy w stanie stworzyć system, dzięki któremu możliwe stanie się klimatyzowanie kilku pomieszczeń w tym samym czasie. Jest to rozwiązanie w szczególny sposób podobające się osobom, które o klimatyzacji myślą już na etapie projektowania domu.

Autor

Piotr Kocik

"Życie jest jak balon. Napompuj świeżego powietrza, a od razu stanie się lżejsze."

Zobacz również